O blogu

mecmama.pl to blog parentingowo-prawniczy. Miejsce w którym macierzyństwo przeplata się z prawem. To blog dla mam kreatywnych, świadomych i lubiących wiedzieć. I dla wszystkich, którzy podobnie jak ja, nie znoszą wciskania kitu.

Dlaczego powstał blog? Niezależnie kim jesteśmy, my matki, mamy podobne problemy. Chore dziecko, irytujący szef, chroniczny brak czasu. To takie oczywiste, ale czy kiedykolwiek myślałaś, żeby podzielić się swoim sposobem na ich rozwiązanie? Mój zawód pozwala mi na szybsze i łatwiejsze radzenie sobie z problemami natury prawnej. Nie dlatego, że wszystko wiem (niestety tak nie jest), ale wiem gdzie szukać i jak interpretować przepisy. Chciałabym się z Tobą tym podzielić. Bądź świadomym rodzicem.

Jestem mamą i wszystko co związane z dziećmi nie jest mi obce. Na blogu pokażę Ci macierzyństwo widziane moimi oczami. Może widzimy podobnie?

Czego tutaj nie znajdziesz? Spersonalizowanej porady prawnej. Nie jest to możliwe z przyczyn czasowych. W zamian na przykładach wytłumaczę jak prawo działa w praktyce. W wielu przypadkach będzie to wystarczające. Jeśli jednak Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana zachęcam Cię do konsultacji z profesjonalistą.